Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B41580A5689M000
B41580A5689M000
B41580A5689M000 EPCOS - TDK Electronics
B41560_B41580.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 68000UF 20% 25V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.032" Dia (51.60mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.874" (22.20mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 12mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 3.217" (81.70mm)
Capacitance: 68000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 9.3 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 13 A @ 100 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41580A5689M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 68000UF 20% 25V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.032" Dia (51.60mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.874" (22.20mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 12mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 3.217" (81.70mm), Capacitance: 68000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 9.3 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 13 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B41580A5689M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41580A5689M000 B41580A5689M000 Hersteller : EPCOS / TDK B41560_B41580.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 25VDC 68000uF 20% Threaded Stud Mount