Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B41605A0258M009
B41605A0258M009
B41605A0258M009 EPCOS - TDK Electronics
B41605.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 2500UF 20% 55V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.331" (8.40mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 31mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Capacitance: 2500 µF
Voltage - Rated: 55 V
Ripple Current @ High Frequency: 6.4 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41605A0258M009 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 2500UF 20% 55V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.331" (8.40mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 31mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Capacitance: 2500 µF, Voltage - Rated: 55 V, Ripple Current @ High Frequency: 6.4 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote B41605A0258M009
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41605A0258M009 B41605A0258M009 Hersteller : EPCOS / TDK B41605.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 55VDC 2500uF 20% Wired Term Hi Vibe