Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B41605A0708M009
B41605A0708M009
B41605A0708M009 EPCOS - TDK Electronics
B41605_Rev_Dec2006.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 7000UF 20% 55V RADIAL
Packaging: Tray
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.331" (8.40mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 13mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm)
Capacitance: 7000 µF
Voltage - Rated: 55 V
Impedance: 11 mOhms
Ripple Current @ High Frequency: 9.8 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41605A0708M009 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 7000UF 20% 55V RADIAL, Packaging: Tray, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.331" (8.40mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 13mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm), Capacitance: 7000 µF, Voltage - Rated: 55 V, Impedance: 11 mOhms, Ripple Current @ High Frequency: 9.8 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote B41605A0708M009
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41605A0708M009 B41605A0708M009 Hersteller : EPCOS / TDK B41605_Rev_Dec2006.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 55VDC 7000uF 20% Wired Term Hi Vibe