Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B41605A4688M002
B41605A4688M002
B41605A4688M002 EPCOS - TDK Electronics
B41605.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 25V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance): 19mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 15 MOhms
Ripple Current @ High Frequency: 6.9 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41605A4688M002 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 25V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead, Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, ESR (Equivalent Series Resistance): 19mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 15 MOhms, Ripple Current @ High Frequency: 6.9 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote B41605A4688M002
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41605A4688M002 B41605A4688M002 Hersteller : EPCOS / TDK B41605.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 25VDC 6800uF 20% PET 3 Term 4.5mm