Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B41605A5688M002
B41605A5688M002
B41605A5688M002 EPCOS - TDK Electronics
B41605_Rev_Dec2006.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 25V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Tray
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 19mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.575" (40.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 15 MOhms
Ripple Current @ High Frequency: 6.9 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41605A5688M002 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 25V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Tray, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 19mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.575" (40.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 15 MOhms, Ripple Current @ High Frequency: 6.9 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote B41605A5688M002
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41605A5688M002 B41605A5688M002 Hersteller : EPCOS / TDK B41605-1109441.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 6800UF 25V AL-ELKO SNAP IN