Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B41605A7159M002
B41605A7159M002
B41605A7159M002 EPCOS - TDK Electronics
B41605.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 15000UF 20% 40V SNAP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance): 11mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Part Status: Obsolete
Capacitance: 15000 µF
Voltage - Rated: 40 V
Ripple Current @ High Frequency: 10.1 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41605A7159M002 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 15000UF 20% 40V SNAP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead, Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, ESR (Equivalent Series Resistance): 11mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Part Status: Obsolete, Capacitance: 15000 µF, Voltage - Rated: 40 V, Ripple Current @ High Frequency: 10.1 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote B41605A7159M002
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41605A7159M002 B41605A7159M002 Hersteller : EPCOS / TDK B41605-1109441.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 15000uF 40V SNAP-IN