Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B41605A7398M008
B41605A7398M008
B41605A7398M008 EPCOS - TDK Electronics
B41605.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 3900UF 20% 40V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.331" (8.40mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 26mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 3900 µF
Voltage - Rated: 40 V
Ripple Current @ High Frequency: 6.5 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41605A7398M008 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 3900UF 20% 40V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.331" (8.40mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 26mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 3900 µF, Voltage - Rated: 40 V, Ripple Current @ High Frequency: 6.5 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote B41605A7398M008
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41605A7398M008 B41605A7398M008 Hersteller : EPCOS / TDK tdk_epcos20878-1-1692649.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 40VDC 3900uF 20% PET Wired Term