Produkte > EPCOS / TDK > B41605B8278M002
B41605B8278M002
B41605B8278M002 EPCOS / TDK
B41605-1109441.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63VDC 2700uF 20% PET 3 Term 4.5mm
auf Bestellung 116 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41605B8278M002 EPCOS / TDK
Description: CAP ALUM 2700UF 20% 63V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 21mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Capacitance: 2700 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 12 mOhms, Ripple Current @ High Frequency: 7 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote B41605B8278M002
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41605B8278M002 B41605B8278M002 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics B41605.pdf Description: CAP ALUM 2700UF 20% 63V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 21mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Capacitance: 2700 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 12 mOhms
Ripple Current @ High Frequency: 7 A @ 10 kHz