Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B41607A7158M002
B41607A7158M002 EPCOS - TDK Electronics
B41607_Rev2006.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 40V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 115mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 40 V
Ripple Current @ High Frequency: 5.5 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41607A7158M002 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 40V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 115mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 40 V, Ripple Current @ High Frequency: 5.5 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote B41607A7158M002
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41607A7158M002 B41607A7158M002 Hersteller : EPCOS / TDK epcos08914-1.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 40VDC 1500uF 20% PET 3 Term 4.5mm