Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B41607A8807M002
B41607A8807M002
B41607A8807M002 EPCOS - TDK Electronics
B41607_Rev2006.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 800UF 20% 63V SNAP
Packaging: Tray
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 115mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 150°C
Height - Seated (Max): 1.575" (40.00mm)
Capacitance: 800 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 22 mOhms
Ripple Current @ High Frequency: 5.4 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41607A8807M002 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 800UF 20% 63V SNAP, Packaging: Tray, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 115mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 150°C, Height - Seated (Max): 1.575" (40.00mm), Capacitance: 800 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 22 mOhms, Ripple Current @ High Frequency: 5.4 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote B41607A8807M002
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41607A8807M002 B41607A8807M002 Hersteller : EPCOS / TDK epcos08914-1.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 63VDC 800uF 20% PET 3 Term 4.5mm