Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B41689K8827Q001
B41689K8827Q001 EPCOS - TDK Electronics
B41689_B41789.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 820UF 63V AXIAL
Tolerance: -10%, +30%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia x 1.535" L (18.00mm x 39.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance): 287mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 125°C
Part Status: Obsolete
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 26 mOhms
Ripple Current @ High Frequency: 6.3 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41689K8827Q001 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 820UF 63V AXIAL, Tolerance: -10%, +30%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia x 1.535" L (18.00mm x 39.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, ESR (Equivalent Series Resistance): 287mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 125°C, Part Status: Obsolete, Capacitance: 820 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 26 mOhms, Ripple Current @ High Frequency: 6.3 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote B41689K8827Q001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41689K8827Q001 Hersteller : EPCOS / TDK B41689_B41789-1220045.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 820uF 63volts 18x39mm