Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B41690A7198Q001
B41690A7198Q001
B41690A7198Q001 EPCOS - TDK Electronics
B41690_B41790.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1900UF 35V AXIAL TH
Tolerance: -10%, +30%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia x 1.181" L (16.00mm x 30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance): 65mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Capacitance: 1900 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 31 mOhms
Ripple Current @ High Frequency: 4.2 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41690A7198Q001 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1900UF 35V AXIAL TH, Tolerance: -10%, +30%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia x 1.181" L (16.00mm x 30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, ESR (Equivalent Series Resistance): 65mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Capacitance: 1900 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 31 mOhms, Ripple Current @ High Frequency: 4.2 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote B41690A7198Q001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41690A7198Q001 B41690A7198Q001 Hersteller : EPCOS / TDK B41690_B41790.pdf?ref_disty=digikey Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 35VDC 1900uF 30% Ultra Compact