Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B41691A7158Q001
B41691A7158Q001 EPCOS - TDK Electronics
B41691_B41791.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1500UF 40V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +30%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia x 1.535" L (18.00mm x 39.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance): 53mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 125°C
Part Status: Last Time Buy
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 40 V
Impedance: 25 mOhms
Ripple Current @ High Frequency: 6.2 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41691A7158Q001 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1500UF 40V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +30%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia x 1.535" L (18.00mm x 39.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, ESR (Equivalent Series Resistance): 53mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 125°C, Part Status: Last Time Buy, Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 40 V, Impedance: 25 mOhms, Ripple Current @ High Frequency: 6.2 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote B41691A7158Q001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41691A7158Q001 B41691A7158Q001 Hersteller : EPCOS / TDK B41691_B41791.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 40VDC 1500uF 30% Long Life