Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B41692B7228Q001
B41692B7228Q001 EPCOS - TDK Electronics
B41692_B41792.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 2200UF 40V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +30%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.787" Dia x 1.142" L (20.00mm x 29.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance): 55mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 40 V
Impedance: 32 mOhms
Ripple Current @ High Frequency: 4.8 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41692B7228Q001 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 2200UF 40V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +30%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.787" Dia x 1.142" L (20.00mm x 29.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, ESR (Equivalent Series Resistance): 55mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 40 V, Impedance: 32 mOhms, Ripple Current @ High Frequency: 4.8 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote B41692B7228Q001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41692B7228Q001 B41692B7228Q001 Hersteller : EPCOS / TDK B41692_B41792.pdf?ref_disty=digikey Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 40VDC 2200uF 30% Long Life