Produkte > EPCOS / TDK > B41692D8158Q001
B41692D8158Q001 EPCOS / TDK
Hersteller: EPCOS / TDK
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 1.5mF; 63VDC; Ø18x39mm; Pitch: 10mm
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 1.5mF
Operating voltage: 63V DC
Body dimensions: Ø18x39mm
Terminal pitch: 10mm
Tolerance: -10...30%
Service life: 5000h
Operating temperature: -55...140°C
Operating current: 5.9A
Height: 39mm
Diameter: 18mm
Leads: axial
ESR value: 29.8mΩ
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41692D8158Q001 EPCOS / TDK
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 1.5mF; 63VDC; Ø18x39mm; Pitch: 10mm, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: THT, Capacitance: 1.5mF, Operating voltage: 63V DC, Body dimensions: Ø18x39mm, Terminal pitch: 10mm, Tolerance: -10...30%, Service life: 5000h, Operating temperature: -55...140°C, Operating current: 5.9A, Height: 39mm, Diameter: 18mm, Leads: axial, ESR value: 29.8mΩ.