Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B41693B7108Q001
B41693B7108Q001 EPCOS - TDK Electronics
B41693_B41793.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1000UF 40V AXIAL
Tolerance: -10%, +30%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia x 1.535" L (16.00mm x 39.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance): 110mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Part Status: Obsolete
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 40 V
Impedance: 55 mOhms
Ripple Current @ High Frequency: 3.9 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41693B7108Q001 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1000UF 40V AXIAL, Tolerance: -10%, +30%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia x 1.535" L (16.00mm x 39.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, ESR (Equivalent Series Resistance): 110mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Part Status: Obsolete, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 40 V, Impedance: 55 mOhms, Ripple Current @ High Frequency: 3.9 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote B41693B7108Q001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41693B7108Q001 B41693B7108Q001 Hersteller : EPCOS / TDK B41693_B41793.pdf?ref_disty=digikey Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 40VDC 1000uF 30% High Reliability