Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B41789A7148Q001
B41789A7148Q001 EPCOS - TDK Electronics
B41689_B41789.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1400UF 40V RADIAL
Tolerance: -10%, +30%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.728" (18.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 52mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.614" (41.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1400 µF
Voltage - Rated: 40 V
Impedance: 20 mOhms
Ripple Current @ High Frequency: 7.1 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41789A7148Q001 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1400UF 40V RADIAL, Tolerance: -10%, +30%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.728" (18.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 52mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.614" (41.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1400 µF, Voltage - Rated: 40 V, Impedance: 20 mOhms, Ripple Current @ High Frequency: 7.1 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote B41789A7148Q001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41789A7148Q001 B41789A7148Q001 Hersteller : EPCOS / TDK B41689_B41789.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 40VDC 1400uF 30% Soldering Star