Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B41791B8477Q001
B41791B8477Q001 EPCOS - TDK Electronics
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 470UF 63V TH
Tolerance: -10%, +30%
Packaging: Tray
Package / Case: Radial, Can - Mounting Ring - 4 Lead
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.364" (9.25mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 114mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 36 mOhms
Ripple Current @ High Frequency: 4.5 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41791B8477Q001 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 470UF 63V TH, Tolerance: -10%, +30%, Packaging: Tray, Package / Case: Radial, Can - Mounting Ring - 4 Lead, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.364" (9.25mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 114mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 36 mOhms, Ripple Current @ High Frequency: 4.5 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote B41791B8477Q001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41791B8477Q001 B41791B8477Q001 Hersteller : EPCOS / TDK Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63VDC 470uF 30% Soldering Star