Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B41792B7158Q001
B41792B7158Q001 EPCOS - TDK Electronics
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1500UF 40V TH
Tolerance: -10%, +30%
Packaging: Tray
Package / Case: Radial, Can - Mounting Ring - 4 Lead
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.364" (9.25mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 77mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm)
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 40 V
Impedance: 43 mOhms
Ripple Current @ High Frequency: 4.2 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41792B7158Q001 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1500UF 40V TH, Tolerance: -10%, +30%, Packaging: Tray, Package / Case: Radial, Can - Mounting Ring - 4 Lead, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.364" (9.25mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 77mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm), Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 40 V, Impedance: 43 mOhms, Ripple Current @ High Frequency: 4.2 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote B41792B7158Q001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41792B7158Q001 B41792B7158Q001 Hersteller : EPCOS / TDK Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 40VDC 1500uF 30% Soldering Star