Produkte > EPCOS / TDK > B41796B7228Q001
B41796B7228Q001
B41796B7228Q001 EPCOS / TDK
B41696_B41796.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 40VDC 2200uF 30% Soldering Star
auf Bestellung 2648 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41796B7228Q001 EPCOS / TDK
Description: CAP ALUM 2200UF 40V TH, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +30%, Package / Case: Radial, Can - Mounting Ring - 4 Lead, Size / Dimension: 0.709" Dia x 1.535" L (18.00mm x 39.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, ESR (Equivalent Series Resistance): 38mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C, Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 40 V, Impedance: 16 mOhms, Ripple Current @ High Frequency: 4.8 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote B41796B7228Q001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41796B7228Q001 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics B41696_B41796.pdf Description: CAP ALUM 2200UF 40V TH
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +30%
Package / Case: Radial, Can - Mounting Ring - 4 Lead
Size / Dimension: 0.709" Dia x 1.535" L (18.00mm x 39.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance): 38mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 40 V
Impedance: 16 mOhms
Ripple Current @ High Frequency: 4.8 A @ 10 kHz