Produkte > TDK > B41821B5477M000
B41821B5477M000
B41821B5477M000 TDK
B41821_B43821.pdf
Hersteller: TDK
Description: CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 560mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.531" (13.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 550 mA @ 120 Hz
auf Bestellung 8654 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 19
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41821B5477M000 TDK
Description: CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 560mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.531" (13.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 550 mA @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote B41821B5477M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41821B5477M000 B41821B5477M000 Hersteller : EPCOS / TDK tdk_b41821_b43821.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25VDC 470uF 20% STD Leads