Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B41858C5687M000
B41858C5687M000
B41858C5687M000 EPCOS - TDK Electronics
B41858.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 680UF 20% 25V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 73mOhm @ 10kHz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 680 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 62 MOhms
Ripple Current @ High Frequency: 1.202 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41858C5687M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 680UF 20% 25V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 73mOhm @ 10kHz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 680 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 62 MOhms, Ripple Current @ High Frequency: 1.202 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote B41858C5687M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41858C5687M000 B41858C5687M000 Hersteller : EPCOS / TDK B41858.pdf?ref_disty=digikey Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25VDC 680uF 20% STD Leads