Produkte > EPCOS / TDK > B41858C9476M000
B41858C9476M000 EPCOS / TDK
Hersteller: EPCOS / TDK
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 47uF; 100VDC; Ø10x20mm; Pitch: 5mm
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 47µF
Operating voltage: 100V DC
Body dimensions: Ø10x20mm
Terminal pitch: 5mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -55...105°C
Height: 20mm
Diameter: 10mm
ESR value: 461mΩ
Service life: 5000h
Leads: radial
Operating current: 0.46A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41858C9476M000 EPCOS / TDK
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 47uF; 100VDC; Ø10x20mm; Pitch: 5mm, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: THT, Capacitance: 47µF, Operating voltage: 100V DC, Body dimensions: Ø10x20mm, Terminal pitch: 5mm, Tolerance: ±20%, Operating temperature: -55...105°C, Height: 20mm, Diameter: 10mm, ESR value: 461mΩ, Service life: 5000h, Leads: radial, Operating current: 0.46A.