Produkte > EPCOS / TDK > B41866C3338M009
B41866C3338M009 EPCOS / TDK
Hersteller: EPCOS / TDK
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 3.3mF; 10VDC; Ø16x20mm; Pitch: 7.5mm
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 3.3mF
Operating voltage: 10V DC
Body dimensions: Ø16x20mm
Terminal pitch: 7.5mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -55...125°C
Height: 20mm
Diameter: 16mm
Service life: 3000h
Leads: radial
ESR value: 50mΩ
Operating current: 1895mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41866C3338M009 EPCOS / TDK
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 3.3mF; 10VDC; Ø16x20mm; Pitch: 7.5mm, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: THT, Capacitance: 3.3mF, Operating voltage: 10V DC, Body dimensions: Ø16x20mm, Terminal pitch: 7.5mm, Tolerance: ±20%, Operating temperature: -55...125°C, Height: 20mm, Diameter: 16mm, Service life: 3000h, Leads: radial, ESR value: 50mΩ, Operating current: 1895mA.