Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B41866D6477M000
B41866D6477M000
B41866D6477M000 EPCOS - TDK Electronics
B41866.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 85mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 80 mOhms
Ripple Current @ High Frequency: 1.37 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41866D6477M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 85mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 80 mOhms, Ripple Current @ High Frequency: 1.37 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote B41866D6477M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41866D6477M000 B41866D6477M000 Hersteller : EPCOS / TDK B41866.pdf?ref_disty=digikey Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50VDC 470uF 20% STD Leads