Produkte > EPCOS / TDK > B41866G8158M000
B41866G8158M000
B41866G8158M000 EPCOS / TDK
Hersteller: EPCOS / TDK
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41866G8158M000 EPCOS / TDK
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 1.5mF; 63VDC; Ø18x35mm; Pitch: 7.5mm, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: THT, Capacitance: 1.5mF, Operating voltage: 63V DC, Body dimensions: Ø18x35mm, Terminal pitch: 7.5mm, Tolerance: ±20%, Service life: 3000h, Operating temperature: -55...125°C, Operating current: 2.89A, Height: 35mm, Diameter: 18mm, Leads: radial, ESR value: 40mΩ.
Weitere Produktangebote B41866G8158M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41866G8158M000 Hersteller : EPCOS / TDK Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 1.5mF; 63VDC; Ø18x35mm; Pitch: 7.5mm
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 1.5mF
Operating voltage: 63V DC
Body dimensions: Ø18x35mm
Terminal pitch: 7.5mm
Tolerance: ±20%
Service life: 3000h
Operating temperature: -55...125°C
Operating current: 2.89A
Height: 35mm
Diameter: 18mm
Leads: radial
ESR value: 40mΩ