B41868A7108M EPCOS - TDK Electronics
B41868_Series_2005.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 200mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 150°C
Height - Seated (Max): 1.614" (41.00mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 35 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41868A7108M EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 200mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 150°C, Height - Seated (Max): 1.614" (41.00mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 35 V.
Weitere Produktangebote B41868A7108M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41868A7108M B41868A7108M Hersteller : EPCOS / TDK B41868_Series_2005.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded AL-ELKO SINGLE ENDED 1000UF 35V