Produkte > EPCOS / TDK > B41888C3398M009
B41888C3398M009 EPCOS / TDK
Hersteller: EPCOS / TDK
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; THT; 3.9mF; 10VDC; Ø16x20mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Kind of capacitor: low ESR
Mounting: THT
Capacitance: 3.9mF
Operating voltage: 10V DC
Body dimensions: Ø16x20mm
Terminal pitch: 7.5mm
Tolerance: ±20%
Service life: 10000h
Operating temperature: -55...105°C
Operating current: 2.53A
Height: 20mm
Diameter: 16mm
Leads: radial
ESR value: 29mΩ
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41888C3398M009 EPCOS / TDK
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; THT; 3.9mF; 10VDC; Ø16x20mm; ±20%, Type of capacitor: electrolytic, Kind of capacitor: low ESR, Mounting: THT, Capacitance: 3.9mF, Operating voltage: 10V DC, Body dimensions: Ø16x20mm, Terminal pitch: 7.5mm, Tolerance: ±20%, Service life: 10000h, Operating temperature: -55...105°C, Operating current: 2.53A, Height: 20mm, Diameter: 16mm, Leads: radial, ESR value: 29mΩ.