Produkte > EPCOS / TDK > B41888C7228M009
B41888C7228M009 EPCOS / TDK
Hersteller: EPCOS / TDK
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 2.2mF; 35VDC; Ø16x31.5mm; ±20%; 3.6A
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 2.2mF
Operating voltage: 35V DC
Body dimensions: Ø16x31.5mm
Terminal pitch: 7.5mm
Tolerance: ±20%
Service life: 10000h
Operating temperature: -55...105°C
Operating current: 3.6A
Height: 31.5mm
Diameter: 16mm
Leads: radial
ESR value: 19mΩ
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41888C7228M009 EPCOS / TDK
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 2.2mF; 35VDC; Ø16x31.5mm; ±20%; 3.6A, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: THT, Capacitance: 2.2mF, Operating voltage: 35V DC, Body dimensions: Ø16x31.5mm, Terminal pitch: 7.5mm, Tolerance: ±20%, Service life: 10000h, Operating temperature: -55...105°C, Operating current: 3.6A, Height: 31.5mm, Diameter: 16mm, Leads: radial, ESR value: 19mΩ.