B41888C7477M8
B41888C7477M8 EPCOS - TDK Electronics
b41888.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 50mOhm @ 10kHz
Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 46 mOhms
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41888C7477M8 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 50mOhm @ 10kHz, Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 46 mOhms.
Weitere Produktangebote B41888C7477M8
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41888C7477M8 B41888C7477M8 Hersteller : EPCOS / TDK b41888.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35VDC 470uF 20% Taped Leads