Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B41895A6278M000
B41895A6278M000
B41895A6278M000 EPCOS - TDK Electronics
B41895.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 2700UF 20% 50V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 19mOhm @ 10kHz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2700 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 16 mOhms
Ripple Current @ High Frequency: 4.23 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41895A6278M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 2700UF 20% 50V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 19mOhm @ 10kHz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 2700 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 16 mOhms, Ripple Current @ High Frequency: 4.23 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote B41895A6278M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41895A6278M000 B41895A6278M000 Hersteller : EPCOS / TDK B41895.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50VDC 2700uF 20% STD Leads