Produkte > EPCOS / TDK > B41895B7188M000
B41895B7188M000
B41895B7188M000 EPCOS / TDK
B41895.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35VDC 1800uF 20% STD Leads
auf Bestellung 1925 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41895B7188M000 EPCOS / TDK
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 35V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 29mOhm @ 10kHz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1800 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 26 mOhms, Ripple Current @ High Frequency: 2.86 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote B41895B7188M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41895B7188M000 B41895B7188M000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics B41895.pdf Description: CAP ALUM 1800UF 20% 35V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 29mOhm @ 10kHz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1800 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 26 mOhms
Ripple Current @ High Frequency: 2.86 A @ 100 kHz