Produkte > EPCOS / TDK > B41899A7358M000
B41899A7358M000 EPCOS / TDK
Hersteller: EPCOS / TDK
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 3.5mF; 35VDC; Ø18x20mm; Pitch: 7.5mm
Type of capacitor: electrolytic
Leads: radial
Mounting: THT
Operating temperature: -40...135°C
Capacitance: 3.5mF
Terminal pitch: 7.5mm
Diameter: 18mm
Body dimensions: Ø18x20mm
Height: 20mm
ESR value: 34mΩ
Operating current: 1.87A
Tolerance: ±20%
Operating voltage: 35V DC
Service life: 3000h
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41899A7358M000 EPCOS / TDK
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 3.5mF; 35VDC; Ø18x20mm; Pitch: 7.5mm, Type of capacitor: electrolytic, Leads: radial, Mounting: THT, Operating temperature: -40...135°C, Capacitance: 3.5mF, Terminal pitch: 7.5mm, Diameter: 18mm, Body dimensions: Ø18x20mm, Height: 20mm, ESR value: 34mΩ, Operating current: 1.87A, Tolerance: ±20%, Operating voltage: 35V DC, Service life: 3000h.