Produkte > TDK > B43231A5477M000
B43231A5477M000
B43231A5477M000 TDK
B41231_B43231_2008.pdf
Hersteller: TDK
Description: CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ High Frequency: 3.084 A @ 20 kHz
auf Bestellung 160 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43231A5477M000 TDK
Description: CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Part Status: Not For New Designs, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ High Frequency: 3.084 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43231A5477M000 B43231A5477M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43231.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 450VDC 470uF 20% General Purpose
auf Bestellung 178 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
B43231A5477M000 B43231A5477M000 Hersteller : TDK B43231.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 450VDC 470uF 20% General Purpose