Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43231A9567M000
B43231A9567M000
B43231A9567M000 EPCOS - TDK Electronics
B41231_B43231_2008.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.73 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.232 A @ 20 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43231A9567M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.73 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.232 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote B43231A9567M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43231A9567M000 B43231A9567M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43231.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 400VDC 560uF 20% General Purpose