Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43305A2228M080
B43305A2228M080
B43305A2228M080 EPCOS - TDK Electronics
B43305_Rev_2013.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 60mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.244" (57.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 200 V
Impedance: 80 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 4.49 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43305A2228M080 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 60mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.244" (57.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 200 V, Impedance: 80 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 4.49 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43305A2228M080
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43305A2228M080 B43305A2228M080 Hersteller : EPCOS / TDK B43305_Rev_2013.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 200VDC 2200uF 20% PVC+PET 6.3mm Term