Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43305A5477M000
B43305A5477M000
B43305A5477M000 EPCOS - TDK Electronics
B43305_Rev_2013.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 290mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 450 V
Impedance: 410 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.51 A @ 100 Hz
auf Bestellung 160 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43305A5477M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 290mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Part Status: Not For New Designs, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 450 V, Impedance: 410 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.51 A @ 100 Hz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43305A5477M000 B43305A5477M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43305_Rev_2013.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 450VDC 470uF 20% PVC 6.3mm Term