Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43305A5687M002
B43305A5687M002
B43305A5687M002 EPCOS - TDK Electronics
B43305_Rev_2013.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 200mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Capacitance: 680 µF
Voltage - Rated: 450 V
Impedance: 280 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 3 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43305A5687M002 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 200mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Capacitance: 680 µF, Voltage - Rated: 450 V, Impedance: 280 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 3 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43305A5687M002
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43305A5687M002 B43305A5687M002 Hersteller : EPCOS / TDK B43305_Rev_2013.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 450VDC 680uF 20% PVC 3 Term 4.5mm