Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43305A9108M002
B43305A9108M002
B43305A9108M002 EPCOS - TDK Electronics
B43305_Rev_2013.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 400V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 140mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 400 V
Impedance: 190 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 3.38 A @ 100 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43305A9108M002 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 400V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 140mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 400 V, Impedance: 190 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 3.38 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43305A9108M002
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43305A9108M002 B43305A9108M002 Hersteller : EPCOS / TDK B43305_Rev_2013.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 400VDC 1000uF 20% PVC 3 Term 4.5mm