Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43310A9278M000
B43310A9278M000
B43310A9278M000 EPCOS - TDK Electronics
B43310%2C%20B43330.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 2700UF 20% 400V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.532" Dia (64.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.122" (28.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 71mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.780" (96.00mm)
Capacitance: 2700 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 7.1 A @ 120 Hz
auf Bestellung 70 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43310A9278M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 2700UF 20% 400V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.532" Dia (64.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.122" (28.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 71mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.780" (96.00mm), Capacitance: 2700 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 7.1 A @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote B43310A9278M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43310A9278M000 B43310A9278M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43310_Series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 400VDC 2700uF 20% Ring clip/clamp mnt