Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43415C6258A000
B43415C6258A000 EPCOS - TDK Electronics
B43415_B43416.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 2500UF 500V SOLDER LUG
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +20%
Package / Case: Radial, Can - Solder Lug
Size / Dimension: 1.969" Dia (50.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.787" (20.00mm)
Lifetime @ Temp.: 100000 Hrs @ 60°C
Height - Seated (Max): 3.968" (100.80mm)
Capacitance: 2500 µF
Voltage - Rated: 500 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43415C6258A000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 2500UF 500V SOLDER LUG, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +20%, Package / Case: Radial, Can - Solder Lug, Size / Dimension: 1.969" Dia (50.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.787" (20.00mm), Lifetime @ Temp.: 100000 Hrs @ 60°C, Height - Seated (Max): 3.968" (100.80mm), Capacitance: 2500 µF, Voltage - Rated: 500 V.
Weitere Produktangebote B43415C6258A000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43415C6258A000 B43415C6258A000 Hersteller : EPCOS / TDK B43415_B43416.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 500VDC 2500uF 20% Solder Lug