Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43416C9128A000
B43416C9128A000
B43416C9128A000 EPCOS - TDK Electronics
B43415_B43416.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1200UF 360V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Height - Seated (Max): 2.244" (57.00mm)
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 360 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43416C9128A000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1200UF 360V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Height - Seated (Max): 2.244" (57.00mm), Capacitance: 1200 µF, Voltage - Rated: 360 V.
Weitere Produktangebote B43416C9128A000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43416C9128A000 B43416C9128A000 Hersteller : EPCOS / TDK B43415_B43416.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 360VDC 1200uF 20% 35x55mm