Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43416C9907A000
B43416C9907A000
B43416C9907A000 EPCOS - TDK Electronics
B43415_B43416.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 900UF 400V SNAP TH
Tolerance: -10%, +20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Height - Seated (Max): 2.244" (57.00mm)
Capacitance: 900 µF
Voltage - Rated: 400 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43416C9907A000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 900UF 400V SNAP TH, Tolerance: -10%, +20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Height - Seated (Max): 2.244" (57.00mm), Capacitance: 900 µF, Voltage - Rated: 400 V.
Weitere Produktangebote B43416C9907A000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43416C9907A000 B43416C9907A000 Hersteller : EPCOS / TDK B43415_B43416.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 400VDC 900uF 20% 35x55mm