Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43455A1478M000
B43455A1478M000 EPCOS - TDK Electronics
B43455_57_Rev_Jun_2015.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 160V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 160 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43455A1478M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 160V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C, Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 160 V.
Weitere Produktangebote B43455A1478M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43455A1478M000 B43455A1478M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43455_57_Rev_Jun_2015.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 160VDC 4700uF 20% Ring clip/clamp mnt