Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43455B5478M000
B43455B5478M000 EPCOS - TDK Electronics
B43455_57_Rev_Jun_2015.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 450V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.248" (31.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 23mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.677" (144.20mm)
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 450 V
Impedance: 28 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 11.7 A @ 100 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43455B5478M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 450V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.248" (31.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 23mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.677" (144.20mm), Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 450 V, Impedance: 28 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 11.7 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43455B5478M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43455B5478M000 B43455B5478M000 Hersteller : EPCOS / TDK epcos23500-1.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 450VDC 4700uF 20% Ring clip/clamp mnt