Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43455C4158M000
B43455C4158M000 EPCOS - TDK Electronics
B43455_57_Rev_Jun_2015.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 350V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.032" Dia (51.60mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.874" (22.20mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 80mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.217" (81.70mm)
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 350 V
Impedance: 96 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 4.9 A @ 100 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43455C4158M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 350V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.032" Dia (51.60mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.874" (22.20mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 80mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.217" (81.70mm), Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 350 V, Impedance: 96 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 4.9 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43455C4158M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43455C4158M000 B43455C4158M000 Hersteller : EPCOS / TDK tdkc-s-a0001368227-1.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 350VDC 1500uF 20% Ring clip/clamp mnt