Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43456A9108M000
B43456A9108M000 EPCOS - TDK Electronics
B43456_B43458_Rev_Jun_2015.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 400V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.032" Dia (51.60mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.874" (22.20mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 60mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.217" (81.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 400 V
Impedance: 66 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 4.6 A @ 100 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43456A9108M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 400V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.032" Dia (51.60mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.874" (22.20mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 60mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.217" (81.70mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 400 V, Impedance: 66 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 4.6 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43456A9108M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43456A9108M000 B43456A9108M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43456_B43458_Rev_Jun_2015.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 400VDC 1000uF 20% Ring clip/clamp mnt