Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43456A9159M007
B43456A9159M007 EPCOS - TDK Electronics
B43456_B43458_Rev_Jun_2015.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 15000UF 20% 400V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.583" Dia (91.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.248" (31.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 6mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 8.740" (222.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 15000 µF
Voltage - Rated: 400 V
Impedance: 11 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 35 A @ 100 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43456A9159M007 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 15000UF 20% 400V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.583" Dia (91.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.248" (31.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 6mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 8.740" (222.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 15000 µF, Voltage - Rated: 400 V, Impedance: 11 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 35 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43456A9159M007
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43456A9159M007 B43456A9159M007 Hersteller : EPCOS / TDK B43456_B43458_Rev_Jun_2015.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 400VDC 15000uF 20% Ring clip/clamp mnt