Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43457A4158M000
B43457A4158M000 EPCOS - TDK Electronics
B43455_57_Rev_Jun_2015.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 350V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.032" Dia (51.60mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.874" (22.20mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.201" (106.70mm)
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 350 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43457A4158M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 350V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.032" Dia (51.60mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.874" (22.20mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.201" (106.70mm), Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 350 V.
Weitere Produktangebote B43457A4158M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43457A4158M000 B43457A4158M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43455A.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 350VDC 1500uF 20% Threaded Stud Mount