Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43501A3337M002
B43501A3337M002
B43501A3337M002 EPCOS - TDK Electronics
B43501_Rev_Aug_2014.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 330UF 20% 385V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 200mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 385 V
Impedance: 330 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.9 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43501A3337M002 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 330UF 20% 385V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 200mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 385 V, Impedance: 330 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.9 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43501A3337M002
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43501A3337M002 B43501A3337M002 Hersteller : EPCOS / TDK B43501_Rev_Aug_2014.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 385VDC 330uF 20% 3 Term 4mm